Kako se bolj zdravo prehranjevati, je vprašanje vsakega slehernika

Vedno več ljudi se odloča, da se bodo v prihodnosti prehranjevali na bolj zdrav način. Mediji, vključno s strokovnjaki, nas namreč stalno opozarjajo na to, kako pomembna je zdrava prehrana in kako vpliva na naše zdravje, počutje in tudi življenje na sploh. Žal velikokrat vse ostane le v teoriji in v naših glavah, v prakso pa tega ne prenesemo, ker mislimo, da za zdravo prehranjevanje nimamo dovolj časa in da je tovrstna hrana tudi bolj draga. V resnici pa temu ni ravno tako.

Če bi nas nekdo vprašal, kako se bolj zdravo prehranjevati, bi mu večina od nas verjetno rekla, naj v svoje prehranjevalne navade vključi sadje in zelenjavo ter da naj pije več vode. Strokovnjaki bi se verjetno strinjali z našim nasvetom, seveda pa bi nas tudi kar precej dopolnili. V prvi vrsti bi dejali, da je pomembna tudi dnevna količina obrokov. Njeno število naj bi bilo najmanj pet. To pomeni, da bi si morali zjutraj pripraviti zelo bogat zajtrk, ki naj temelji predvsem na beljakovinah, dopoldne bi si morali privoščiti majhno malico, ki je lahko v obliki primernega sadeža. Kosilo je nujno in mora biti prav tako nujno toplo. V popoldanskem času je ponovno na vrsti malica, ki je lahko v obliki kakega sadeža, oreščkov ter podobne hrane. Tudi večerje ne bi smeli izpuščati in tudi ta mora temeljiti predvsem na beljakovinah.

Ljudje izpuščamo najbolj pomembne  obroke

Kljub temu da vsi vemo, da je za zdravo prehranjevanje pomemben predvsem zajtrk, ga večina od nas izpušča. V prvi vrsti imamo izgovor, da nam zjutraj ne paše jesti ali pa da nimamo časa. Strokovnjaki trdijo, da se lahko prav vsak izmed nas navadi na zgodnji obrok, ki ga lahko pripravimo le v nekaj minutah.

organsko pridelana hrana